Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Daňové a finanční aktuality 21


Redakce
20. 6. 2019
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Do 1. července musí podat daňové přiznání k dani z příjmů ti, kterým přiznání zpracovává daňový poradce, nebo mají prodlouženou lhůtu ze zákona.

Foto: 123RF

 

Blíží se 1. červenec a s ním i termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů v prodloužené lhůtě. V další zprávě se dozvíte, které město v České republice se stalo investičně nejatraktivnějším regionem roku 2018.


 
Posledním dnem pro podání daňových přiznání pro poplatníky daně z příjmů za rok 2018 je blížící se pondělí 1. července 2019. Do tohoto termínu musí podat daňové přiznání k dani z příjmů lidé, kterým přiznání zpracovává daňový poradce, nebo mají prodlouženou lhůtu ze zákona.

Poplatníci mohou komunikovat s finančním úřadem i elektronicky prostřednictvím aplikace Elektronická podání pro Finanční správu, která je dostupná na Daňovém portálu. Výhodou podání touto cestou je průvodce, který pomůže s celým procesem vyplnění, provede automatické výpočtyzkontroluje správnost vyplněných údajů.

Pokud má daňový subjekt nebo jeho zástupce zpřístupněnou datovou schránku, nebo má zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen podat daňové přiznání pouze elektronicky. A to buď prostřednictvím výše uvedené aplikace, nebo přes datovou schránku.

V dubnovém termínu vybrala Finanční správa celkem 2,04 milionu daňových přiznání. Z toho 1,76 milionu od fyzických a 274 tisíc od právnických osob. Elektronickou formu zvolilo 16 % fyzických a 89 % právnických osob.

Žďár nad Sázavou je investičně nejatraktivnějším regionem roku 2018

Titul Investičně atraktivní region roku 2018 získalo vysočinské město Žďár nad Sázavou. Soutěž hodnotí přístup obcí a měst k rozvoji podnikatelského prostředí na jejich území.

Vítěz soutěže Investičně atraktivní region 2018 zaujal odbornou porotu zejména promyšlenou strategií plánování, kterou vyvažuje podporu podnikatelů a vytváření dobrých životních podmínek pro obyvatele.

„Účast v soutěži je skvělý zdroj srovnání a inspirace. Chcete-li být nejlepší, musíte se těmi nejlepšími inspirovat. Zároveň získáte kontakty, povědomí o tom, co funguje jinde, zpětnou vazbu, jak je na tom město ve srovnání se zbytkem republiky, co děláme dobře, kde máme příležitost pro zlepšení,“ řekl starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.

Ocenění za druhé místo si odnesla obec Polná na Jihlavsku, a to za investice do vzdělávací a podnikatelské infrastruktury a také za aktivní komunikaci s podnikateli.

Za spolupráci radnice se zaměstnavateli reprezentovanými Společenstvím firem Lanškrounska si ocenění za třetí místo odneslo město Lanškroun ležící v orlickoústeckém okrese.


Související článek:
Daňové a finanční aktuality 20


Zdroj: Finanční správa, CzechInvest
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Náhrady za pracovní úraz a nemoc z povolání budou od roku 2021 vyšší

4. 12. 2020 | Od ledna příštího roku se zvýší náhrady za ztrátu výdělku po pracovním úrazu či po nemoci z povolání. Navýšení náhrad se dočkají také pozůstalí po zemřelých pracovnících. Je to z toho důvodu, že dojde ke zvýšení průměrného příjmu, z něhož se tyto náhrady počítají, a náhrady porostou o 7,1 %. Stejně by se měly navýšit též náhrady u policistů, hasičů, celníků nebo vojáků.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
BARY SERVIS s.r.o.
Komplexní vedení účetnictví a daní.
www.baryservis.cz

ACCOUNTING GROUP s.r.o.
Účetní kancelář poskytuje komplexní služby v oblasti účetnictví
www.acgroup.cz

Daňový kalendář

15. 12. 2020 Daň silniční (záloha za říjen a listopad 2020)
15. 12. 2020 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 12. 2020 Daň z příjmů (pololetní záloha)
21. 12. 2020 Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů FO ze závislé činnosti

Další termíny

Kurzovní lístek

26,52 Kč
0,100 Kč
21,81 Kč
0,066 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 04.12.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru