Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Nejvýznamnější změny od 1. 1. 2021 nás bezpochyby čekají v oblasti daní z příjmů. Nicméně i u daně z přidané hodnoty došlo k několika významným novinkám, které bychom neměli opomenout a kterým se budeme podrobněji věnovat v tomto článku.
Od 1. 1. 2021 zákon o DPH vylučuje z možnosti uplatnit daň z nemovitostí určených k bydlení. Dotkne se to hlavně pronajímatelů, kteří pronajímají celé stavby s různými prostory, a dále nemovitostí pronajímaných k trvalému bydlení přes prostředníka.
Na jaké řádky přiznání k DPH uvést zboží dovezené z jiného členského státu EU? Jak správně vyúčtovat stravné při zahraniční cestě? Může mít spolek vedlejší výdělečnou činnost? Nejen na tyto otázky se dozvíte odpověď v následujícím článku.
Jak správně prokázat splnění podmínek osvobození od DPH v případě dodání zboží do jiného členského státu EU po novele zákona o dani z přidané hodnoty od 1. 9. 2020? Na to se zaměříme v následujícím článku.
Zejména e-shopů prodávajících zboží konečným spotřebitelům do ostatních států EU se od poloviny roku 2021 dotkne změna v DPH při zasílání/prodeji zboží na dálku. Pojďme si dopředu nastínit, jaké novinky nás v této oblasti čekají.
Jak správně uplatnit druhou sníženou sazbu DPH u stravovacích služeb? Vracíte se po rodičovské dovolené zpět do práce, jak musí zaměstnavatel zohlednit zařazování do směn, pokud pečujete o malé děti? Přinášíme další odpovědi na vaše dotazy.
Jak vystavit doklad na opravu základu daně v případě nedobytné pohledávky v programu POHODA? Jaké povinnosti vzniknou podnikateli, pokud zaměstná na praxi učně? Opět přinášíme odpovědi na některé z vašich dotazů, které jste nám zaslali do poradny.
Pokud zboží prodáváme tím způsobem, že ho nejdříve odešleme do skladu obchodního partnera v jiném státě EU a ten jej teprve postupně prodává zákazníkům, měli bychom zpozornět. V tomto režimu totiž od 1. 9. 2020 došlo ke změnám.
Je nutné podávat dodatečné daňové přiznání, když jste do řádného neuvedli příjmy zdaněné srážkovou daní? Jak se počítá vstupní cena vozidla pro uplatnění 1 % do mzdy zaměstnance, pokud je auto zaměstnavatele na operativní leasing?
Má zaměstnanec nárok na odstupné, když začne následně pracovat na dohodu o provedení práce u dceřiné společnosti zaměstnavatele? Jak správně odvést DPH při poskytnutí služeb zákazníkovi na Slovensko?
V druhém díle článku o ručení za DPH vás seznámíme s osmi důvody, proč odběratel musí ručit za DPH. Jde například o situace, kdy příjemce plnění mohl nebo měl vědět, že dodavatel daň nezaplatí. A také se dozvíte, jak se lze této nepříjemné situaci vyhnout.
Protože systém DPH často svádí k podvodům, pojistil si stát ve stále se rozšiřujících případech výběr této daně institutem ručení odběratele za DPH nezaplacenou dodavatelem. Jak tento systém funguje a proč je tak lákavé s DPH podvádět?
Mezinárodní obchod se postupně vrací do normálního režimu, a tak je vhodné si připomenout, jaké daňové dopady má poskytování služeb do zahraničí z pohledu zákona o dani z přidané hodnoty.
Od 1. července 2020 jsme se dočkali další, letos už třetí, vlny snižování sazeb DPH, a to u některých služeb na 10 %. Kterých služeb se to týká a proč je důležité správné zařazení dané služby podle klasifikace CZ-CPA?
Svět daní se v současnosti neustále mění, tak se podívejme, co je nového u daní z příjmů a DPH. Dochází k prodloužení termínu pro podání daňového přiznání k dani z příjmů na 18. 8. 2020 a také se promíjí pokuta za pozdní podání kontrolního hlášení.
Aktualizace jednotného kurzu za rok 2020 pro neúčetní jednotky