Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací
Také se letos ztrácíte v termínech ohledně podání daňových přiznání a nejste si jistí, jaké přiznání a kdy podat? Abychom vám situaci trochu ulehčili, připravili jsme pro vás praktickou tabulku s přehledem termínů.
Přiznání k dani silniční za rok 2020 můžete letos výjimečně podat až do 1. 4. 2021, aniž by vám vznikla pokuta za opoždění. Ve stejné lhůtě je možné silniční daň i uhradit bez úroku z prodlení. Jak na podání přiznání k dani silniční?
Podání přiznání k dani silniční se sice odsunulo z konce ledna na 1. 4. 2021, ale kdo je připravený, není překvapený. Pojďme se podívat, koho se silniční daň týká a dokdy ji zaplatit. A nebude chybět ani praktický videonávod, který vám s vyplňováním pomůže.
Pokud máte povinnost podat přiznání k dani silniční nebo k dani z nemovitých věcí, budete na to mít více času. Původní termín 1. února se totiž kvůli současným mimořádným událostem přesouvá až na 1. dubna 2021.
Klidné prožití vánočních svátků a v novém roce 2021 hlavně hodně zdraví a pohody přeje všem svým čtenářům redakce Portálu POHODA.
Daň z nabytí nemovitých věcí je již minulostí. Zrušena byla k 26. 9. 2020. Pokud byl tedy vklad do katastru nemovitostí učiněn 1. 12. 2019 a později, dojde ke zpětnému zrušení této daně. Jaké další změny související se zrušením ještě nastaly či nastanou?
Pokud vše posvětí i Senát, dojde ke zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Rozhodným dnem by mělo být datum 31. 3. 2020. V tento den dojde k faktickému zrušení daně, pokud v tento den nebo později skončí lhůta pro podání daňového přiznání.
Zmýlit se je lidské, ovšem některé chyby nás mohou přijít draho, obzvlášť pokud se týkají financí a zejména daní. Co se stane, pokud nechtěně zaplatíme daň na jiný účet? Jaký je rozdíl mezi nejasnou a mylnou platbou daně? A jak na tyto omyly pohlíží zákon?
Ačkoli je v současné době možné zaplatit zálohu na silniční daň za 1. a 2. čtvrtletí až v říjnu, pojďme si na několika příkladech ukázat, kdo je povinen silniční daň platit a proč se nevyplatí půjčit auto kamarádovi, který ho použije k podnikání.
Poslanecká sněmovna schválila novelu daňového řádu, která přináší rozsáhlou modernizaci, elektronizaci daní a – podle ministerstva – také jejich zjednodušení. Jaké změny nás tedy čekají?
Generální finanční ředitelství vydalo upřesňující informaci k rozšíření osvobození od daně z nabytí nemovitých věcí při nabytí vlastnického práva k jednotce v rodinném domě. Pojďme se s ní blíže seznámit.
Jak správně zaplatit daň finančnímu úřadu, aby platby dorazily na odpovídající účet? Jaké jsou platební možnosti a z kterých částí se skládá bankovní účet správce daně? V dnešním článku přinášíme praktické informace, které se hodí většině z nás.
Do pátku 31. ledna je každý poplatník silniční daně povinen podat přiznání k silniční dani a daň, případně její doplatek, uhradit. Kdo je poplatníkem daně silniční? Kterých vozidel se daň týká a jak se o ní účtuje?
Poslední lednový den je třeba podat přiznání nejen k dani silniční, ale také k dani z nemovitých věcí. Právě na daň z nemovitých věcí se zaměříme v následujícím článku. Kdo přiznání podávat nemusí a jak si placení této daně usnadnit?
Radostné prožití svátků vánočních i oslav konce roku a hodně štěstí, zdraví a sil do roku následujícího Vám přeje redakce Portálu POHODA.
Můžete si žádat o příspěvky z nového programu COVID 2021