Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Vyzkoušejte si EET v pilotním provozu


Redakce
8. 11. 2016
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Ve zkušebním provozu odesílané tržby nepodléhají kontrole ze strany Finanční správy.

Foto: Shutterstock

 

Minulý týden byl spuštěn pilotní provoz EET, díky kterému si můžete vyzkoušet, zda je vaše provozovna připravena na bezproblémový náběh evidence tržeb. EET se od prosince bude týkat asi 40 000 subjektů ve stravovacích službách a hotelnictví.


 
První listopadový den byl spuštěn pilotní provoz evidence tržeb, díky kterému si podnikatelé mohou vyzkoušet, zda je jejich provozovna připravena na bezproblémový náběh evidence tržeb. Ta se v první fázi od 1. prosince 2016 bude týkat přibližně 40 000 subjektů působících v sektoru stravovacích služeb a hotelnictví.
 
Pilotní provoz poslouží k otestování jejich pokladních zařízení, rychlosti komunikace se servery Finanční správy a souladu elektronické evidence tržeb s jejich prodejními a účetními procesy. Finanční správě zároveň umožní vyladění všech parametrů systému v prostředí reálného provozu, čímž se minimalizuje riziko technických problémů v okamžiku ostrého náběhu.
 
Hned první den se přihlásilo k testování 254 podnikatelů.
 
Podnikatelé si v průběhu celého měsíce listopadu mohou ověřit, zda mají dostatečně stabilní internetové připojení, zda jejich pokladní zařízení bez problémů komunikuje se serverem Finanční správy, zda je systém EET kompatibilní s jejich dalšími procesy či zda se zaměstnanci s novým systémem naučili pracovat.
 
„V pilotním provozu odesílané tržby nepodléhají kontrole ze strany Finanční správy. Údaje o tržbách zasílané v ostrém módu se však ukládají v databázi Finanční správy a jsou podnikatelům k dispozici ve webové aplikaci EET,“ uvedla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. V případě zasílání údajů o tržbách v ověřovacím módu se v databázi Finanční správy neukládají a slouží zejména dodavatelům při nastavení funkčního zařízení.

Pro zapojení do pilotního provozu je nutný certifikát

Zátěžové testy před spuštěním pilotního provozu ukázaly, že průměrná doba odezvy je hluboko pod jednou vteřinou, čímž odpadají obavy o riziko tvorby jakýchkoliv front v důsledku EET.
 
„V průběhu pilotního provozu může ze strany Finanční správy docházet ke sledování a ladění funkčních a výkonnostních parametrů systému EET v reálném provozu, které však nebude mít dopad na funkcionalitu datového rozhraní pro příjem datových zpráv evidovaných tržeb ani na konfiguraci pokladních zařízení,“ ujistil generální ředitel Finanční správy Martin Janeček.
 
Pro zapojení do pilotního provozu je nutný certifikát, o který mohou podnikatelé žádat již od 1. 9. 2016 ve webové aplikaci EET na Daňovém portálu (více viz v článku Od září mohou podnikatelé žádat o autentizační údaje).
 
Pilotní provoz pro podnikatele probíhá na produkčním prostředí, které bude od 1. 12. 2016 nadále sloužit i pro rutinní provoz. Přístupové URL rozhraní pro příjem datových zpráv evidovaných tržeb je k nalezení na oficiálním webu EET v Oznámení k produkčnímu prostředí v sekci IT/Vývojář.
 
Pilotní provoz probíhá v plném rozsahu funkcionality EET s výjimkou možnosti nahlášení nevydané účtenky na Daňovém portálu, která bude zpřístupněna až 1. 12. 2016, kdy vzniká povinnost evidovat, a otevírá se tak i možnost zákazníkům případně nahlásit nevydanou účtenku.

Vyzkoušejte si EET „nanečisto“ ve svém programu POHODA. Funkčnost evidování tržeb si můžete předem otestovat ve verzi Říjen 2016, rel. 11402 (stačí si nainstalovat nejnovější aktualizace).


Související článek:
Od září mohou podnikatelé žádat o autentizační údaje


Zdroj: Ministerstvo financí
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

STORMWARE s.r.o.
STORMWAREAutor článků
23. 11. 2016 15:11:12
Dobrý den pane Chvalovský, více informací (i odkaz ke stažení POHODY Start) naleznete na našich stránkách: http://www.stormware.cz/pohoda/start.aspx

Pokud chcete evidovat tržby prostřednictvím mobilu, podívejte se na tyto webové stránky: http://www.stormware.cz/pohoda/doplnky/mobilni-aplikace/
Hlášení závadného obsahu

Josef Chvalovský
23. 11. 2016 13:21:59
Chtěl bych se seznámit s EET softwarem pro Windows.Můžete mi poskytnout demoverzi?Používám účet.program Pohodu.
Hlášení závadného obsahu

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

„Dohodáři“ a OSVČ s dohodou mohou žádat o kompenzační bonus

6. 8. 2020 | V pátek 7. 8. 2020 nabyde účinnosti novela zákona o kompenzačním bonusu, lidé pracující tzv. na dohodu mohou žádat o kompenzační bonus ve výši 350 Kč denně, a to zpětně za období od 12. 3. do 8. 6. Za stejné období budou moci o bonus ve výši 500 Kč denně zpětně požádat i OSVČ a společníci malých s. r. o. souběžně pracující na pojištěnou dohodu.
 
Dřívější zprávy

Firmy v Pohodě
 
ALKA - MZDY s.r.o.
účetní a mzdový servis
www.alka-mzdy.cz

BREDFORD Consulting, s.r.
daně-účetnictví-mzdy
www.bredford.cz

Daňový kalendář

20. 8. 2020 Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů FO ze závislé činnosti
25. 8. 2020 Přiznání DPH (za červenec 2020)
25. 8. 2020 Souhrnné hlášení (za červenec 2020)
25. 8. 2020 Kontrolní hlášení (za červenec 2020)

Další termíny

Kurzovní lístek

26,28 Kč
0,080 Kč
22,24 Kč
0,116 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 07.08.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru