Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Projekt Stáže ve firmách umožní lidem získat potřebnou praxi


Bc. Michaela Sobotková
19. 9. 2012
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Poskytovatel stáže musí být schopen zajistit mentora pro stážistu.

Foto: Fotolia.eu

 

Projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí pomůže uchazečům o zaměstnání získat potřebnou praxi, která bývá častou podmínkou pro zisk pracovního místa. Firmám nabízí zároveň způsob, jak proškolit zájemce o stáž tak, aby jejich dovednosti odpovídaly jejich požadavkům.


 
Na absolventy bez praxe, dlouhodobě nezaměstnané, osoby vracející se na trh práce (např. ženy po rodičovské dovolené), ale i na zaměstnané, kteří si chtějí prohloubit kvalifikaci, cílí projekt Stáže ve firmách. Realizuje ho Fond dalšího vzdělávání (FDV) v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. FDV očekává, že se během projektu vytvoří až 150 šablon jednotlivých stáží.
 
„Podniky, které se do projektu zapojí, dostanou ojedinělou možnost zaškolit a vychovat si budoucí odborníky v oblasti, ve které podnikají. Budou mít také možnost tyto proškolené osoby následně zaměstnat,“ popisuje ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Registrace zájemců o stáže už začala

V polovině září začala registrace uchazečů o stáž i poskytovatelů stáží. Do projektu se mohou zájemci zapojit prostřednictvím webové stránky www.stazevefirmach.cz. Firmy, které chtějí stáže poskytovat, najdou v informačním systému zveřejněné šablony stáží. „Potenciální poskytovatelé stáží vytvoří konkrétní nabídku. Bude to v podstatě inzerát dle dispozic a požadavků dané šablony,“ vysvětluje Pavel Kryštof, ředitel FDV.
 
V rámci projektu vznikají tzv. šablony stáží, které pro jednotlivé typové pozice popisují rámcový obsah stáže, požadavky na stážistu i poskytovatele stáže a nacenění nákladů hrazených v rámci projektu. Projekt se zaměřuje především na perspektivní odvětví s ohledem na konkurenceschopnost České republiky.
 
Zájemci o stáž, které nabídka osloví, se mohou po registraci do systému na vybrané stáže přihlašovat. Systém tak umožní rychlou orientaci v nabídce a poptávce.

Stáž bude trvat až půl roku

Projekt je určený pro všechny občany České republiky (kromě OSVČ) s trvalým pobytem mimo hlavní město. Celkově bude v rámci projektu vzděláváno pět tisíc účastníků. První stáže začnou probíhat už během září, projekt by měl skončit na podzim roku 2014. Jedna stáž bude trvat jeden až šest měsíců.
 
„Projekt by měl napomoci k ukotvení způsobu dalšího vzdělávání formou stáží i do české legislativy,“ dodává ministr Drábek.


Související článek:
Dvě tisícovky lidí už absolvovaly stáže ve firmách


Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí, Stáže ve firmách
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Kompenzační bonus a program Antivirus bude možné kombinovat

1. 12. 2020 | OSVČ, které mají nárok na kompenzační bonus, ale nemohou jej čerpat, protože využívají příspěvků z programu Antivirus, by nově mohly získat i kompenzační bonus. Novinku oznámilo Ministerstvo financí a platit by měla i zpětně. V současnosti mohou kombinovat tyto dva programy pouze společníci malých s. r. o. Nyní lze žádat o kompenzační bonus za třetí období, tj. od 22. 11. do 13. 12. Aktualizovaná verze žádosti je k dispozici na webu Finanční správy a podat ji můžete za toto období až do 15. 2. 2021.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Ing. Martina Krahulíková
ON-LINE účetnictví, vedení účetnictví a evidence, daň. poradenství
www.k-ucetnictvi.cz

Pro Evolution s.r.o.
Výhradní dovozce výrobků Peter Legwood pro ČR a SR.
www.peterlegwood.cz

Daňový kalendář

15. 12. 2020 Daň silniční (záloha za říjen a listopad 2020)
15. 12. 2020 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 12. 2020 Daň z příjmů (pololetní záloha)
21. 12. 2020 Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů FO ze závislé činnosti

Další termíny

Kurzovní lístek

26,41 Kč
0,170 Kč
21,89 Kč
-0,035 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 02.12.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru