Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Skončí papírová oznámení od pošty, nahradí je esemesky


Bc. Michaela Sobotková
25. 11. 2011
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

logo podstránky

Foto: STORMWARE s.r.o.

 

Blíží se balíková revoluce. Pošta představí od ledna nové služby. Z nabídky se ztratí například Zásilkový balík, časem i Obchodní balík.


 
Ze světa zmizí papírové oznámení o uložení zásilky. Místo toho přijde zákazníkům esemeska. Pokud budou chtít, můžou si přesměrovat zásilku na jinou poštu nebo si zvolit jiný den dodání. Od ledna 2012 totiž dojde na poště k zásadní změně balíkového portfolia.
 
Nové typy balíkových zásilek, Balík Na poštu a Balík Do ruky, umožní zákazníkům řadu doručovacích variant. Pro změnu dispozice zásilky stačí včas navštívit webové stránky pošty a přes jednoduchý formulář si nadiktovat svoje požadavky.
 
V případě, že si zákazník zvolí službu Balík Na poštu, bude moci zásilku vyzvednout na kterékoli z 2 600 poboček České pošty po celé republice. Stačí pouze, když si jednu z nich vybere a následující den po podání bude Balík Na poštu připraven na určeném místě k vyzvednutí.
 
Balík Do ruky je naopak určen pro zákazníky, kteří vědí, že mají čas zásilku převzít osobně. Ať už doma nebo na svém pracovišti.

Oznámení předem


„V novém produktovém portfoliu přináší pošta zákazníkům služby zcela ojedinělého typu, o které už v pilotních projektech naši klienti projevili značný zájem. Jinými slovy standardní službu Obchodní balík nahrazuje podstatně lepší Balík Do ruky. Balík Na poštu je pak vzhledem k rozsáhlé pobočkové síti pošty ojedinělým produktem na trhu. Velmi podobné je to u Balíku Expres, který velcí hráči na trhu nenabízejí. Tuto službu poskytují například kurýrní služby, ale za řádově vyšší ceny než Česká pošta,“ řekl generální ředitel České pošty Petr Zatloukal.
 
Výhodou nově zaváděných produktů je jejich oznamování. Zákazník dostane informace prostřednictvím sms nebo e-mailu. V současnosti systém funguje tak, že pošta avizuje zásilku až ve chvíli, kdy balík doručuje.
 
„V případě nového portfolia dostane zákazník informaci již v okamžiku podání zásilky s tím, že mu bude zásilka doručována druhý den. Má tedy čas se na příjem zásilky připravit, popřípadě může prostřednictvím webového formuláře rozhodnout, zda chce zásilku doručit jiný den, nebo ji nechat rovnou uložit na své poště či uložit na jiné poště kdekoli v republice,“ popsala mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Nové služby od roku 2012


Že se avizování v okamžiku podání poště osvědčilo, dokládá téměř stoprocentní úspěšnost dodání. V pilotním provozu byla u služby Balík Do ruky úspěšnost vyšší než 98 procent, Balík Na poštu si na pobočce vyzvedlo stejné procento zákazníků.
 
V rámci pilotního provozu bylo od srpna do poloviny listopadu 2011 podáno celkem 102 172 kusů Balíků Do ruky a Balíků Na poštu. Službu Balík Do ruky přitom volili zákazníci ve více než 73 procentech případů. U tohoto produktu má pošta v rámci pilotu uzavřenu smlouvu s 94 podavateli.
 
Nové služby budou k mání od počátku příštího roku. Zároveň s novým rokem zmizí z nabídky České pošty Zásilkový balík. Obchodní balík zůstane ještě po nějaký čas pouze pro smluvní partnery. Běžný zákazník, který přijde s balíkem na poštu, ale bude mít jasný výběr - Balík Do ruky nebo Balík Na poštu.


Zdroj: Česká pošta
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

Kompenzační bonus a program Antivirus bude možné kombinovat

1. 12. 2020 | OSVČ, které mají nárok na kompenzační bonus, ale nemohou jej čerpat, protože využívají příspěvků z programu Antivirus, by nově mohly získat i kompenzační bonus. Novinku oznámilo Ministerstvo financí a platit by měla i zpětně. V současnosti mohou kombinovat tyto dva programy pouze společníci malých s. r. o. Nyní lze žádat o kompenzační bonus za třetí období, tj. od 22. 11. do 13. 12. Aktualizovaná verze žádosti je k dispozici na webu Finanční správy a podat ji můžete za toto období až do 15. 2. 2021.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
Agentura Zvuk,s.r.o.
ozvučení, osvětlení kulturních akcí, LED obrazovky, prodej LED světel
www.agenturazvuk.cz

FOODSPOL, s.r.o.
Výroba a distribuce knedlíků
foodspol.zaridi.to

Daňový kalendář

15. 12. 2020 Daň silniční (záloha za říjen a listopad 2020)
15. 12. 2020 Daň z příjmů (čtvrtletní záloha)
15. 12. 2020 Daň z příjmů (pololetní záloha)
21. 12. 2020 Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů FO ze závislé činnosti

Další termíny

Kurzovní lístek

26,41 Kč
0,170 Kč
21,89 Kč
-0,035 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 02.12.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru