Využíváme cookies pro zajištění snadnějšího použití našich webových stránek. Pokračováním v prohlížení webu předpokládáme, že s tím souhlasíte. Rozumím Více informací

Z pultů obchodů zmizí stolní víno


Bc. Michaela Sobotková
14. 10. 2011
Vytisknout článek Odeslat článek mailem Diskuse k článku

Novela ruší označení „stolní víno“. Místo něj se objeví pouze název „víno“ nebo „odrůdové víno“.

Foto: Fotolia.eu

 

Novela zákona o vinohradnictví a vinařství umožní vinařům přikyselovat některé produkty, zpřísní podmínky pro označení vína názvem „chateau“ i ulehčí administrativu.


 
Vinaři se musí od září řídit novelou zákona o vinohradnictví a vinařství. Novela mimo jiné ruší označení „stolní víno“, místo něj se objevuje pouze název „víno“ nebo „odrůdové víno“. Slibuje také ochranu před falšováním.
 
„Kategorie označení „stolní víno“ byla zrušena v rámci reformy společné organizace zemědělských trhů v Evropské unii v oblasti vinohradnictví a vinařství,“ vysvětlil ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.
 
Novela zákona vinařům umožní také přikyselovat produkty vyrobené z hroznů sklizených na území České republiky v případě nepříznivých povětrnostních podmínek. Zvyšuje také horní mez celkového obsahu alkoholu u červeného vína z českých hroznů.

Ochrana proti falšování jakostních vín


Zvyšuje se i maximálně přípustný podíl zbytkového cukru v nízkoalkoholickém víně z dosavadních 60 na 75 gramů na litr vína a zpřesňují se podmínky označování nízkoalkoholických a odalkoholizovaných vín.
 
Zpřesňují se podmínky použití označení vína názvem „chateau“. Kvůli zajištění ochrany proti falšování jakostních vín se zavádí povinnost uvádět na etiketě jakostního vína evidenční číslo jakosti.
 
Kromě zkvalitnění produkce vína přináší novela také jednotné vzory žádostí a oznámení v oblasti vinohradnictví a vinařství, což výrazně zjednoduší administrativu.


Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu
Vytisknout článek Odeslat článek mailem

Diskuse k článku

Zatím žádný komentář.

Přidat nový příspěvek do diskuse

Přihlásit k odběru

img_cancelvykricnik 
 
Security code 
 

Rychlé zprávy

„Dohodáři“ a OSVČ s dohodou mohou žádat o kompenzační bonus

6. 8. 2020 | V pátek 7. 8. 2020 nabyde účinnosti novela zákona o kompenzačním bonusu, lidé pracující tzv. na dohodu mohou žádat o kompenzační bonus ve výši 350 Kč denně, a to zpětně za období od 12. 3. do 8. 6. Za stejné období budou moci o bonus ve výši 500 Kč denně zpětně požádat i OSVČ a společníci malých s. r. o. souběžně pracující na pojištěnou dohodu.
 
Dřívější zprávy

Užitečné informace
Firmy v Pohodě
 
SVĚT RUČNÍCH PRACÍ
internetová galanterie
www.pleteniahackovani.cz

Účetnictví a mzdy
Vedení účetnictví, mezd a daňové evidence.
www.kamilanavratilova.cz

Daňový kalendář

20. 8. 2020 Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů FO ze závislé činnosti
25. 8. 2020 Přiznání DPH (za červenec 2020)
25. 8. 2020 Souhrnné hlášení (za červenec 2020)
25. 8. 2020 Kontrolní hlášení (za červenec 2020)

Další termíny

Kurzovní lístek

26,16 Kč
-0,030 Kč
22,19 Kč
-0,068 Kč

Více
Zdroj: ČNB, 11.08.2020

Ze života daňového poradce


Přihlášení k odběru newsletteru